Naše piva

Garrigue – 11° ležák

28. října se v historii událo opravdu mnoho. Tak například roku 1918 vzniklo Československo. Velkou zásluhu na jeho vzniku má první president republiky Tomáš Garrigue Masaryk. Stejně jako Masaryk se svou pílí a poctivostí zasloužil o naši republiku, my jsme uvařili tento ležák. Poprvé právě 28. října 2018, přesně o 100 let později. Ochutnej Garriguea, ochutnej První republiku!

Manuka – 12° ležák

Kde se v Rozdrojovicích vzala manuka? Během naší návštěvy Nového Zélendu jsme navštívil místní pivovar Mussel Inn, kde právě manuku do piva přidávají. Na počest našeho přátelství s Mussel Inn jsme navařili pivo Manuka!
A co že je ta manuka? Známa také jako balmín metlatý, je pěstována pro její léčivé účinky – manuka působí jako antioxidant, tato její vlastnost přetrvává i v pivě.
Pivu které nás inspirovalo se říká Captain Cooker někdy také prase (Captain Cookers jsou prasata, která byla vypuštěna do přírody po příjezdu kapitána Cooka). A jak jistě víte, prasata nelétají, pivo tedy nemůže létat k nám do českých krajů. Proto musí být vařeno zde a tím byl poctěn právě Rojc!

Marahau – Session IPA 13°

Chmel přidávaný do tohoto piva pochází jak z české (na hořkost), tak novozélandské půdy (na vůni). Pokud jste fanoušky pivního stylu IPA, ale máte chuť na jemnější pivo, pak Marahau je pro Vás skvělá volba. Co je to Marahau? Marahau je novozélandská vesnice s níž Rozdrojovice uzavřeli přátelský pakt a stala se tak partnerskou vesnicí. Marahau se nachází na Jižním ostrově, hned vedle národního parku Abel Tasman. Tohoto ,,svrchňáka“ jsme uvařili v duchu přátelství Rozdrojovic a Marahau!

1402 – 12° ležák

První písemná zmínka o Rojcu – Rozdrojovicích pochází právě z roku 1402, tehdy obec patřila pod Rosicko – veverské panství. Rojc už byl ale obydlený od pravěku, dokazují to mnohé archeologické nálezy nacházející se ani ne kilometr od obce. Rozdrojovice mají osobitý charakter, stejně tak je toto pivo specifické svou vůní. Tento kousek můžeme doporučit každému, kdo rád objevuje nové kraje světa piva.